بازگشت

گفتگويي دوستانه با یکی از مشتریان وفادار شرکت خدمات فنی رنا

موضوع: اخبار داخلی رنايكي از اساسي ترين انتظارات مشتريان از مراجعه  به شبكه نمايندگيهاي شركت خدمات فني رنا ،دریافت خدمات متفاوت و با كيفيت ميباشد. لذا در راستاي برآورد ساختن این انتظارات در شبكه نمايندگيها سعي گرديده است با افزايش تلاش و كوشش همكاران موجب افزايش رضايتمندي ايشان گردد .

 در شركت هاي خدمات پس از فروش مشتریانی وجود دارند که تنها در زماني كه خودرو داراي شرايط گارانتی است به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه می کنند و بعد از آن به دلایل گوناگون ترجیح می دهند از تعمیرگاه هاي غيرمجاز استفاده نمايند. البته اکثر مشتریانی که به شبکه نمایندگی‌های شرکت خدمات فنی رنا مراجعه می کنند مشتریان وفادار شرکت محسوب می شوند چرا که بعد از دوران گارانتی نيز از خدمات پس از فروش نمایندگی های سایپادیزل استفاده می کنند. در همین راستا با یکی از مشتریان قدیمی و وفادارشركت خدمات فني رنا که به تعمیرگاه مرکزی مراجعه نموده است گفتگويي دوستانه را انجام داده ايم .

آقای سعید سیفی متولد سال 1341 و ساکن کرج می باشد. وی درباره ماشین خود و فعالیتی که با آن انجام می دهد می گوید: ماشین من خودروي دانک فنگ مدل T300 می باشد و بنده اين خودرو را در سال 85  با قیمتی حدود 50 میلیون تومان از شرکت سایپادیزل خریداری نموده ام ، در آن زمان وضیعت کسب و کار با الان خيلي فرق داشت  و اين تفاوت كه مثبت نيز بود سبب شد من به تمام شهرهای ایران سفر نمايم  بعد از مدتی نيز با توجه به شرايط كاري تصميم گرفتم بصورت ترانزیت از خودروي خود استفاده نمايم و از آن زمان تا كنون  به جز شهرهای ایران به کشورهای همسایه و آسیای میانه رفت و آمد دارم.

به نظر بنده كار حمل و نقل جاده اي يكي از مهمترين و همچنين سخت ترين شغل هاي موجود ميباشد كه جهت انجام آن نياز به خودرويي قابل اطمينان ميباشد  كه سختي راه را كمتر نمايد، اينجانب مدت 10 سال است كه مشغول كار با اين خودرو ميباشم و با جود اينكه با اين خودرو  700 هزار کیلومتر را  پيموده ام تا كنون نياز به انجام هيچگونه تعميرات اساسي اعم از موتور ، گيربكس و ديفرانسيل پيدا نكرده ام  .

آقای سیفی علت عدم نياز خودروي خود به تعمیرات اساسی را در نوع استفاده و انجام بموقع سرويس هاي ادواري آن ميداند  به نظر ايشان نبايد به خودرو بيش از توان آن فشار وارد نمود چون اين مورد ميتواند موجب بروز خرابي در قطعات مختلف خودرو گردد به طور مثال بارها مشاهده گرديده كه رانندگان  هنگام رانندگی در جاده های که سربالای زیادی دارد به خودرو فشار زيادي را مي آورند اما اگر با  دنده سنگین تر حرکت كنند موجب مي گردد كمتر به ماشین فشار بيايد .

هنگامی که از او پرسیده می شود چرا تا كنون به شبكه نمايندگيهاي شرکت خدمات فنی رنا مراجعه كرده است در جواب می گوید: از همان موقع که ماشین را خریداری کردم برای سرویس های دوره ای به نمايندگيهاي شركت رنا در سراسر كشور می آمدم و تا به حال به تعمیرگاههای متفرقه مراجعه نکرده‌ام، علت آن هم این است که تعمیرکاران مجرب در تعمیرگاه هاي مجاز شركت رنا مشغول به کار هستند و من کامل به آنها چه از نظر فنی و چه اخلاقی اعتماد دارم. علت دیگر هم این است که در اینجا از قطعات اصلی استفاده می شود و اين خيلي مهم است چون استفاده از قطعات اصلی موجب افزايش طول عمر ماشین میشود.

رضايت از این ماشین در خودرو های هم رده خود موجب گرديده تا به حال به فکر تعویض خودروي خود نباشد  و می گوید به هیچ عنوان دوست ندارد این ماشین را از دست بدهد. وی بخش های موتوری و گیربکس و دیفرانسیل را از نقاط قوت این ماشین میداند و تنها عیب آن را فاصله زیاد رادیاتور با جلو پنجره می داند که اين مشكل را نيز توانسته است رفع نمايد .بازگشت