بازگشت

گفتگو با مدير نمايندگي كد 714 كرمان آقاي كريمي

موضوع: اخبار داخلی رنابه گزارش روابط عمومی؛ نمايندگي كد 714 شرکت خدمات فنی رنا در استان کرمان، پهناورترین استان در جنوب خاوری ایران واقع شده است، اهمیت حمل و نقل در کرمان علاوه بر حجم بالایی از جابجایی كالا مربوط به موقعیت استان به لحاظ شاه‌راه شمال و جنوب کشور و ارتباط با بنادر جنوبی است. اين امر موجب تردد خودروهاي سنگين فراواني است كه خدمت رساني به آنها از اهميت بالايي برخوردار است در اين راستا نمايندگان خدمات پس از فروش شركت رنا مسئوليت بالايي را دراين زمينه بردوش مي كشند لذا اين امر بهانه اي شد تا پاي صحبتهاي مدير نمايندگي كد 714 كرمان آقاي كريمي بنشينيم و  از تجربيات ايشان در اين مدت بپرسيم .

 محمد کریمی ضمن تایید مطالب فوق گفت:از شهريورماه 93 مشغول خدمات رساني به خودروهاي سنگين شركت سايپا ديزل ميباشم در واقع صاحب امتياز نمايندگي پدر اينجانب آقاي مهدي كريمي ميباشد كه با توجه به نظر و دستور ايشان بنده عهده دار مسئوليت مديريت در نمايندگي ميباشم . همچنین شخصاً سابقه انجام كار فني نداشتم و قبل از افتتاح اين نمايندگي در كار حمل و نقل خودروهاي سنگين بوده ام .

وی در خصوص خدمات رسانی به خودروهای سنگین گفت: نمايندگي ما در مسيري واقع شده كه خودروهاي سنگين بسياري از آن تردد مي كنند. دراين خصوص ميبايست عرض كنم خودروهايي كه حضوراً به نمايندگي مراجعه مي كنند پس از اعلام مشتري و تشخيص عيب توسط كارشناس فني نمايندگي به مشتري اطلاع رساني مي گردد ،خودروهايي نيز كه درجاده مانده اند در ابتدا سعي مي گردد از طريق ارتباط تلفني مشكلشان حل شود در صورتيكه تعمير به صورت تلفني ممكن نشود اقدام به ارسال مكانيك به محل خرابي خودرو مي گردد كه درصورت عدم تعمير در محل با هماهنگي نمايندگي خودرو توسط جرثقيل به نمايندگي جهت تعميرات هدايت می شود.

وی درباره نوع رفتار با رانندگان خودروهاي سنگين گفت: با توجه به شرايط سخت كاري ( كار در بيابان و برف و باران) و اينكه اين ماشين ها جزء  خودروهاي كار(تجاري) ميباشند نوع رفتار صدرصد مهم ميباشد و مي بايست در برخورد با ايشان نهايت احتياط لحاظ شود .

 کریمی درادامه افزود: شكر خدا با وجود اينكه درحالت كلي همه در حالت ركود هستيم اما با اميد به خدا و با ياري همكاران خود در شركت رنا و درون نمايندگي تلاش خود را درجهت بهتر نمودن شرايط و خروج از ركود را انجام مي دهيم كه انشالله آينده خوبي پيش رو داشته باشيم  

وی ضمن اشاره به وضعيت كنوني كسب وكاردر خصوص توسعه كسب و كار گفت: جهت جذب بيشتر مشتري و جهت افزايش رونق كسب و كار مي بايست از تمامي پتانسيل هاي موجود استفاده كرد به عنوان مثال مواردي مانند :برخورد مناسب و توام با احترام با مشتريان، تامين قطعات در كمترين زمان ، تعديل قيمت قطعات تا حد ممكن، عيب يابي صحيح و سريع جهت افزايش رضايت مشتريان و عدم بروز عيب مجدد، استفاده بيشتر از فراخوان ها كه اين مورد موجب افزايش رضايت مشتريان و مراجعه بيشتر آنها يه نمايندگي مي گردد ، استفاده از قطعات با مارك هاي معتبر و شناخته شده در بازار كه افزايش اعتماد و اطمينان مشتريان را در پي دارد را ميتوان جزء اقداماتي نام برد كه موجب افزايش رونق كسب و كار ميشود. همچنین پيشنهاد مي گردد كانال تلگرامي ايجاد گردد و كليه اجناسي كه تازه به شركت وارد شده اند در آن ثبت گردد تا هرنمايندگي به فراخور نيازش بتواند از آن خريد نمايد .

مدیر نمایندگی 714 کرمان در ادامه گفت: يكي از طرح هايي كه مورد توجه است ترويج فرهنگ استفاده از قطعات يدكي اصلي است مطمئناً وقتي راننده از قطعات اصلي استفاده نمايد موجب مي گردد كه احتمال خرابي مجدد آن قطعه كاهش يابد لذا  خود راننده نيز تمايل دارد از قطعه اصلي استفاده نمايد ما نيز با توجه به همين امر در تثبيت اين مورد در ذهن رانندگان نهايت تلاش خودرا  مي نماييم در اين راستا نيز پيشنهاد مي گردد شركت اقدام به چاپ بنر يا تابلويي نمايد كه تفاوت هاي قطعات اصلي و غير اصلي با رسم شكل در آن توضيح داده شود كه نمايندگان بتوانند از آن در داخل نمايندگي استفاده نمايند كه اين مطلب موجب افزايش آگاهي مشتريان نيز مي گردد ..

وی در خصوص نگاه داشت نيروي انساني آموزش گفت : در اين بحث و با توجه به اينكه هيچ وقت نميتوانيم رضايت مشتريان خارجي را كسب نماييم به جزء اينكه در ابتدا رضايت مشتريان داخلي خود كه كارمندان ما هستند را جلب نماييم سعي نموده ايم علاوه بر استفاده از سيستم پرداخت پاداش در خصوص اقدامات موثر ايشان و پرداخت به موقع حقوق و مزايا و  حفظ جايگاه ايشان بر اساس نوع عملكرد موجب افزايش رضايتمندي گرديم .

وی در پایان گفت:در اينجا لازم ميباشدكه پيشاپيش اززحمات كليه همكاران و مديريت در شركت رنا در حمايت و كمك به اين نمايندگي تشكر و قدرداني نمايم . در ادامه و با حمايت مديريت محترم شركت رنا اين نمايندگي درخواست اتورايز شدن انجام تعميرات برا ي خودروي ولوو را دارد. با توجه به اينكه در اين شهر  هيچ نمايندگي اتورايز خودروي ولوو نمي باشد لذا در صورت خرابي خودرو راننده مي بايست به نمايندگي يزد مراجعه نمايد كه حدود 350 كيلومتر فاصله وجود دارد و اين امر نارضايتي شديدي در مشتريان ايجاد نموده است. البته با همكاري و كمك عزيزان در شركت رنا جدیداَ اين نمايندگي موفق به دريافت مجوز جهت تعميرات خودرو كاوه گرديده است كه قدم بعدي نمايندگي كسب استانداردهاي اتورايز ولوو ميباشد.                                                        بازگشت