بازگشت

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت: تحویل نخستین سری از کامیون های ولوو در طرح نوسازی حمل و نقل جاده ای

موضوع: اخبار داخلی رنا

وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه تحویل نخستین سری از کامیون های ولوو طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و رونمائی از کارت خدمات طلائی سایپا دیزل در شرکت این شرکت گفت: با جایگزینی محصول جدید مصرف سوخت 50 درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایپا نیوز، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: خوشبختانه پس از برجام توافق جدیدی با یکی از خودروسازان تجاری اروپایی که شرکت ولوو است انجام شده و قراردادی منعقد شده برای تولید و واگذاری 3500 دستگاه خودروی کشنده که امروز به  10 نفر از خریداران، این خودروهای جدید اهدا می شود.

 

وی افزود: دولت به موضوع کاهش آلودگی هوا توجه خاصی دارد و بر همین اساس این قرارداد منعقد شده و در  آن به منظور جایگزینی با خودروهای فرسوده  و کاهش آلایندگی هوا، خودروهای کشنده جدید وارد ناوگان حمل و نقل کشور خواهد شد .

 

نعمت زاده گفت: هر کدام از خودروهای فرسوده تجاری در هر 100 کیلومتر 60 تا 65 لیتر سوخت مصرف می کنند و خودروهای جدید با وجودی که بسیار پرقدرت تر از خودروهای فرسوده هستند و حدود 500   اسب بخار قدرت تولید می کنند با این حال در حدود 30 تا 35 لیتر سوخت مصرف می کنند که مصرف سوخت در آنها نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم از این طریق هرچه سریعتر خودروهای قدیمی که فرسوده شده اند و آلایندگی بالایی دارند را از رده خارج کنیم.

 

مهندس نعمت زاده گفت: عمر مجاز برای خودروهای تجاری در حدود 35 سال است که در حدود 70 هزار خودرو در حال تردد در جاده های کشور هستند و اولویت اول جایگزینی خودروهای جدید با این خودروهای قدیمی و فرسوده است.

 

وی اضافه کرد: ظرفیت تولید کامیون در کشور نزدیک به 40 هزار دستگاه در سال است ولی چون در این کار تسهیلات بانکی و کمک سایر ارگان ها نیاز است برای تعویض کامیون ها ، خودروسازان مختلف قرارد اد هایی را بر اساس توان تولیدشان منعقد کرده اند.

 

مهندس نعمت زاده افزود: در این طرح تا سقف 300 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که به متقاضیان جایگزینی خودروهای فرسوده تعلق خواهد گرفت.

 

در این برنامه همچنین مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز با اشاره به وضعیت نامطلوب خودروهای تجاری در کشور گفت:  متاسفانه وضعیت نامطلوبی در کشور وجود دارد و خودروهای تجاری در حال تردد، بسیار فرسوده و مصرف سوخت آن ها بسیار بالا همچنین میزان آلایندگی آنها نیز بسیار زیاد است، بر همین اساس در سایپا تصمیم گیری شد که با هدف کاهش آلودگی هوا و با همکاری بانک توسعه تعاون، بانک ملت و بانک دی خودروهای جدید را جایگزین خودروهای فرسوده کنیم .

 

جمالی تصریح کرد: برای خودروهای جدید در حدود 50 درصد کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت . به دلیل فرسودگی خودروهای تجاری در حال حاضر میزان مصرف در حدود 65 لیتر در 100 کیلومتر است که برای خودروهای جدید نزدیک به 30 لیتر است و این می تواند برای کاهش هزینه مصرف، کاهش آلودگی  تاثیر گذار باشد.

 

وی افزود: در خصوص تولید خودروهای سبک نیز اقدامات خوبی با مشارکت شرکای خارجی اقدامات خوبی  در گروه خودرو سازی سایپا انجام شده است و خوشبختانه در بحث توسعه محصول نیز طرح های بسیار خوبی صورت گرفته است.

 

جمالی در خصوص واگذاری این خودروها گفت: در فاز اول 3500 دستگاه در نظر است که واگذار شود و با تامین منابع قطعات این تعداد افزایش خواهد یافت و در سال آینده انجام خواهد شد.

 

مدیرعامل گروه سایپا گفت: تا پایان امسال دو محصول جدید به بازار عرضه خواهد شد علاوه بر این بر اساس پلتفرم جدیدی که طراحی شده هرساله حداقل یک محصول جدید را وارد بازار می کنیم .  

 

وی در خصوص محصولات جدیدی که با شرکای خارجی تولید خواهد شد، گفت: تا پایان سال  2017 اولین محصول مشترک سایپا و سیتروئن به بازار عرضه خواهد شد.

 

دکتر جمالی در خصوص جابجایی خطوط تولید برلیانس و تمرکز تولید این مدل خودرو در پارس خودرو گفت: با توجه به اینکه استقبال خوبی از این خودرو انجام شده بود تصمیم گرفتیم که بر روی این برند تمرکز مدیریت داشته باشیم و بر همین اساس برلیانس اچ 200 به خط تولید پارس خودرو منتقل شد همچنین امیدوارم با این جابجایی بتوانیم به زودی داخلی سازی این محصول را به بالای 40 درصد افزایش دهیم و تا اواسط سال آینده انجام خواهد شد.

 

مدیر عامل گروه سایپا گفت: پلتفرم جدید sp100 در حال طراحی است و تا خرداد ماه سال آینده اولین محصول ارائه خواهد شد و تا اواخر سال آینده این محصول وارد بازار خواهد شد.

 

وی در خصوص خودرو پراید گفت: به طور سالیانه سازمان استاندارد آیتم های مد نظر در حوزه خودرو را افزایش می دهند و برای سال 96، 11 استاندارد جدید افزوده خواهد شد و باید بر روی همه محصولات این استاندارد ها لحاظ شود و تا پایان سال 97، 81 استانداردی که متعلق به اتحادیه اروپاست باید بر روی همه محصولات جدید و قبلی این استاندارد ها را عملی خواهیم کرد و در خصوص محصول پراید نیز بستگی به این دارد که بتواند این استاندارد ها را پاس کند البته تمام قطعه سازان در حال تلاش هستند تا کیفیت قطعات تولیدی را ارتقا بدهند.

 

جمالی در خصوص قرارداد سایپا با سیتروئن گفت: قرارداد این دو شرکت منعقد شده و چون سایپا کاشان شرکتی بورسی است در حال اجرای مراحل اداری آن هستیم و به زودی این کار انجام خواهدشد.

در این برنامه همچنین مهندس تنها پور مدیرعامل سایپا دیزل در خصوص کارت خدمات طلائی سایپا دیزل گفت : هدف از اجرای این طرح را افزایش رضایت مشتری، ارائه خدمات متنوع و سهولت دریافت خدمات برای دارندگان این کارت مطرح نمودند. و به تمامی متقاضیان طرح نوسازی ناوگان فرسوده که بیش از 2300 نفر در شرکت سایپا دیزل ثبت نام نموده اند و همچنین سایر متقاضیان محصولات سایپا دیزل با تائید این شرکت، کارت طلایی خدمات پس از فروش تا  ارزش 150 میلیون ریال اهدا می شود. یکی از مهم ترین مزایای این کارت تداوم خدمات آن است که حتی پس از پایان گارانتی محصول نیز روند ارائه خدمات ادامه می‌یابد.بازگشت