بازگشت

توسعه کسب و کار نمایندگی ها با سفارش گذاری صحیح

موضوع: اخبار داخلی رنا

در راستای اهداف عالی سازمان مبنی بر مشارکت نمایندگیهای مجاز طرح سفارش‌گذاری دوره ای درسطح شبکه نمایندگی ها ی خدماتی و فروشگاه های مجاز به همت حوزه شبکه و آموزش نمایندگیها برنامه ریزی و اجرا گردید .

به گزارش روابط عمومی؛  محمد رضا مهری مدیر شبکه نمایندگی ها و آموزش با بیان مطلب فوق افزود: در همين راستا اقدامهایی نظیر توجه به انتظارات مشتریان و بهبود فرآیند تامین قطعات، قيمت قطعات يدكي خودرو هاي توليدي ، توسعه کسب و کار نمایندگی و همچنین افزایش درآمد نمایندگی از جمله اهدافی است که در اجرای این طرح مورد توجه قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: شرکت خدمات فنی رنا در راستای بهره برداری مناسب از تجارب نمایندگان خدمات پس از فروش نسبت به دریافت سفارش قطعات از نمایندگان جهت پوشش نیاز مصرف سال 96 در شبکه با لحاظ شدن ذائقه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز به عنوان یکی از پارامترها برنامه ریزی سفارشات  اقدام نمود. از این رو تاکنون از محل سفارش گذاری نمایندگان مبلغ قابل توجهی نسبت به اهداف فروش در سال آتی به صورت سفارش قطعی جهت تامین در سال 96 در دستور کار شرکت خدمات فنی رنا قرار گرفته است که 59% از ارزش کل سفارش مشمول قطعات محصولات چینی و 32% شامل قطعات اروپایی و 9% روانکار می باشد .

مهری تشریح کرد: در این طرح از 42 نمایندگی خدماتی تعداد 22 نمایندگی نسبت به ارسال قطعی سفارش گذاری اقدام نموده اند و الباقی نمایندگان نیز در حال ارسال قطعی سفارشات خود می باشند . نکته قابل توجه این است که از 1354 ردیف قطعه سفارش گذاری شده صرفا 200 ردیف قطعه مشمول 70% ارزش کل سفارشات ثبت شده را در بردارد که این موضوع نشان دهنده میزان همگرایی نیاز قطعات در شبکه را نشان می دهد  .

مدیر شبکه و آموزش نمایندگی های ضمن اشاره به برگزاری دوره های آموزشی سفارشات گفت: کارشناسان  نمایندگی ها به عنوان تنها نقطه اتصال نمایندگی ها با شرکت رنا  هستند که  می توانند جهت توجیه  لزوم سفارش گذاری صحیح قطعات و  اجتناب از روش های سنتی در کنترل موجودی انبارها و درنحوه سفارش گذاری در تحقق سفارش گذاری دوره ای نقش کلیدی را ایفا نمایند .

وی در پایان گفت : تلاش های همکاران اداره توسعه کسب و کار و واحد های برنامه ریزی و فناوری اطلاعات جهت اجرایی شدن این طرح را که ازدغدغه های اصلی شرکت در ادوار گذشته بوده قابل تحسین است.بازگشت