بازگشت

افزایش رضایتمندی در ارائه خدمات پس از فروش نتیجه ارتقا دانش علمی و تخصصی تعمیرکاران

موضوع: اخبار داخلی رنا

به گزارش روابط عمومی؛ محمدرضا مهری مدیر شبکه و آموزش نمایندگی ها گزارشی از روند رو به رشد پروژه های آموزشی شرکت خدمات فنی رنا در خصوص افزایش سطح دانش فنی تعمیرکاران ارائه داد.

مدیر شبکه و آموزش نمایندگیها ضمن اشاره به چشم انداز اصلی شرکت که رنا انتخاب اول مشتریان محصولات سایپادیزل می باشد گفت: جهت رسیدن  به این چشم انداز و افزایش رضایتمندی مشتری، وجود تعمیرکارانی شایسته با دانش فنی عمیق و زیر بنایی الزامی بوده که این امر به کمک وسایل و امکانات کمک آموزشی مناسب فراهم می شود. همچنین تربیت نیروهای متخصص و تحصیلکرده سبب بهبود ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای مشتریان در تعمیرگاهای مجاز می گردد. در این راستا واحد آموزش 4 پروژه  راه اندازی ماکت زنده برق الوند، ماکت زنده برق البرز، موتور زنده الوند، موتور وگیربکس زنده ولوو در سال 95 اقدام نمود.

وی در خصوص موتور زنده  ولوو و الوند گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از دوره های برگزار شده در مرکز آموزش شرکت خدمات فنی رنا مربوط به عیب یابی و تعمیر موتورهای دیزل می باشد، لزوم راه اندازی موتور های زنده محصولات تولیدی سایپا دیزل در این مرکز مشهود بوده است. در این راستا در فاز اول راه اندازی و معرفی موتور زنده کامیون ولوو والوند بصورت آزمایشگاهی انجام شد و موتور داغی موجود در واحد آموزش بصورت آزمایشگاهی روشن گردید. در فاز دوم با استفاده از قطعات داغی ، امکان روشن نمودن موتور آموزشی بعد از دمونتاژ و مونتاژ موتور الوند وجود داشته و تستهای مورد نیاز سیستم های برقی ومکانیکی موتور با استفاده از دستگاه دیاگ عینا مورد بررسی قرار می گیرد.

مهری همچنین در خصوص پروژه ماكت برق الوند والبرز گفت: پروژه ماكت زنده برق البرز، دانگ فنگ، R270، D270 بوسیله داشبورد مستهلك شده كاميون البرز كه در انبار مركزي موجود بوده انجام گرفت. با استفاده از این ماكت تدريس عملی سيستم الكتريكي كاميون هاي البرز 4*2 و 6*4 و همچنين كمپرسي البرز، كاميون R270، D270 دانگ فنگ و حتي به دليل شباهت زياد اطاق و شاسي با انواع كاميون هاي كاوه امکانپذیر مي باشد. در راستاي انجام اين پروژه در شركت رنا با هدف کاهش هزينه ها استفاده از شاسي موجود در آموزش و همچنين نصب و ساخت استراكچر داشبورد انجام پذيرفت. جهت تامين برق این دو ماکت از يك دستگاه پاور سوييچينگ دوکاناله با قابليت جريان دهي 25 آمپر تحت ولتاژ 24 ولت درحجم كم و با قابليت اطمينان بالا  استفاده گردید. ماکت آموزشی الوند نیز بر روی تابلو های آموزشی استقرار داده شده و همانند ماکت البرز کلیه سیم کشی ها جانمایی سوکت ها, سنسورها و بردها بصورت گسترده بروی تابلو پیاده شده است که بصورت زنده قابل تست, مشاهده و عیب یابی می باشد.

مهری همچنین از انجام پروژه دیگری نیز به نام تستر سیستم سوخت رسانی الوند را در سطح آزمایشگاهی خبر داد و تشریح کرد: به جهت افزایش بازدهی و کاهش آلایندگی، موتورهای امروزی از سیستم های سوخت رسانی پرفشار بهره می برند. از جمله عیوب شایع در این سیستم ها می توان به معیوب بودن سوزنهای انژکتور اشاره نمود که دارای پروسه عیب یابی زمانبر و پیچیده می باشد. در این راستا به جهت بررسی عملکرد سوزن و عیب یابی آن اقدام به طراحی دستگاه تست سوزن گرفته شد.

وی در پایان گفت: دستگاه فوق پس از رفع نقایص و ایرادهای مشاهده شده در زمان تست، تكميل شده است که در پایان سال 95 باحضور مدیریت محترم عامل و اعضای محترم هیئت مدیره بصورت آزمایشگاهی راه اندازی شد.بازگشت