بازگشت

مدیر فنی و گارانتی شرکت خدمات فنی رنا: پشتیبانی بهتر شبکه گسترده خدمات پس از فروش با تجهیز ابزارهای مخصوص عیب یابی

موضوع: اخبار داخلی رنا

به گزارش روابط عمومی؛ یکی از مهمترین نیازهای شرکت‌های خدمات پس از فروش، عیب یابی محصولات تولیدی می‌باشد. از این رو و با توجه به پیشترفت‌های روز افزون تکنولوژی در صنایع خودروسازی این مهم فقط با استفاده از ابزارهای مخصوص عیب‌یابی محقق می‌گردد.

 محمد مهرابی مدیر فنی و گارانتی شرکت خدمات فنی رنا ضمن بیان مطلب فوق افزود: پس از معرفی و تولید محصول جدید دانگ فنگ مدل KT و KD (کشنده و کمپرسی)  در سال 1391 توسط سایپادیزل با نام تجاری ”کاوه“ و استفاده از موتورهای Renault به جای Cummins در این محصول؛ نیاز به ابزار عیب یابی جدید کاملاَ محسوس بود که پس از گذشت یکسال، شرکت دانگ فنگ اولین نمونه نرم افزار عیب یاب خود به نام DFCV IDS را با کاستی‌های فراوانی ارائه نمود. و در سال 1394 نیز اولین کیت برنامه‌ریزی برد موتور محصولات کاوه را با دو سال تاخیر پس از تولید ارائه نمود که فقط توان برنامه‌ریزی ECMهای خام خریداری شده را داشت.

وی در ادامه گفت: شرکت سایپا دیزل در سال 1395 مدل لوکس محصول دانگ فنگ را با نام KX که از قوای محرکه Cummins و گیربکس اتوماتیک AMT نیز بهره‌ می‌برد را به بازار معرفی نمود که علاوه بر برد موتور از برد VECU نیز در این محصول استفاده شده بود.

مهرابی در خصوص نیاز شدید شبکه خدمات پس از فروش به دستگاه‌های عیب‌یاب جهت عیب‌یابی و ارائه خدمات مناسب به مشتریان گفت: رایزنی‌های متعدد با شرکت دانگ فنگ جهت ارائه دستگاه عیب‌یاب به همراه نرم‌افزار به روز IDS در دستور کار قرار گرفت و اداره فنی و گارانتی پس از برگزاری جلسات تخصصی مکرر و مکاتبات متعدد در این خصوص با شرکت دانگ فنگ، موفق به امضاء قرارداد درخصوص تحویل یک دستگاه عیب‌یاب بصورت رایگان به هر نمایندگی گردید که تاکنون 6 ست دستگاه عیب‌یاب دریافت و به شبکه خدمات پس از فروش ارائه شده است.

مدیر فنی و گارانتی شرکت خدمات فنی رنا ادامه داد: از امکانات عیب‌یاب دستگاه‌های جدید به عیب یابی محصولات یورو 4 و بالاتر، شناسایی کلی برد AMT و VECU II ، تست فن موتور، کالیبراسیون و برنامه ریزی بردهای الکترونیکی خودرو علاوه بر قابلیتهای قبلی، می توان اشاره نمود. با این موفقیت امکان پشتیبانی بهتر شبکه گسترده خدمات پس از فروش در زمینه محصولات جدید سایپادیزل فراهم گردیده و سرعت خدمات رسانی بیش از پیش  افزایش خواهد یافت.

 بازگشت