بازگشت

گفتگو با آقای رسول عابدی نماینده فروشگاهی اصفهان مشتریان از قطعات داخلی سازی شده که قیمت و کیفیت مناسبی هم دارند استقبال می کنند

موضوع: اخبار داخلی رنااصفهان، همواره از جمله شهرهايي بوده كه سهم بالايي را در حمل و نقل جاده‌اي به خود اختصاص داده است. به همین منظور حضور فروشگاه های عرضه قطعات  در جاده‌ها و شريانهاي اصلي و منتهی به این شهر، براي آنهايي كه مي‌خواهند با خيال راحت روزها و شب‌ها را در جاده‌ها سپري كنند تا به مقصد برسند و خدمات با كيفيت و قطعات اصلي را استفاده كنند مايه آرامش رانندگان است. نمایندگی فروشگاهی به مدیریت آقای عابدی در کنار دیگر نمایندگان،ض وظیفه عرضه قطعات اصلی شرکت خدمات فنی رنا در اصفهان را بر عهده دارد

 

از خودتان بگویید و اینکه قبل از افتتاح فروشگاه به چه کاری مشغول بودید ؟

اینجانب در سال 1385 به فروش قطعات یدکی کامیون مشغول شدم اوایل لوازم انواع کامیون ولوو اعم از سری قدیم و جدید عرضه میکردیم.  ولی در سال 1390 به عنوان نماینده فروشگاه مجاز تامین و توزیع قطعات اصلی محصولات سایپا دیزل مشغول به فعالیت شدم وپس از آن  به مجموعه تعمیر گاهی دنا پیوستم و و تمام تلاش خود را در جهت جلب رضایت مشتریان نمودم و هم اکنون فروش  نسبتا رو به رشدی دارم . شاید باورش برای شما سخت باشد اما من قبل از اینکه به این حرفه وارد شوم شغل پیشین بنده هیچ ارتباطی با شغل فعلیم نداشت و هیچ سر رشته ای از این شغل نداشتم ولی کم کم با لطف و عنایت پروردگار و تلاش پیوسته موفقیت زیادی در این شغل کسب کردم .  

 اوضاع  کسب و کار در این نمایندگی چطور است ؟

خوشبختانه به دلیل اینکه تمام کارهای خدماتی در این مجموعه انجام می شود و درصد بالایی از مشتریان راضی هستندو اوضاع کسب و کار خوبی داریم .

رمز موفقیت در اصول مشتری مداری و راضی نگه داشتن مشتری در چیست ؟

مهمترین اصل در زمینه مشتری مداری توزیع وفروش قطعه اصلی با قیمت مناسب و صبوری و متانت و مشاوره دادن به مشتری با صداقت است که سبب خرسندی مشتری  در این دنیای کسب و کار می شود

برای جلب رضایت مشتری که به این فروشگاه مراجعه می کنند چه می کنید ؟

راضی نگه داشتن مشتری در دنیای کسب و کار ترفندهای خاص خودش را دارد ما سعی میکنیم که با خوشروئی با مشتری برخورد کنیم و با حوصله در مورد قطعه درخواستی توضیح دهیم وباکیفیت ترین قطعه را به ایشان تحویل دهیم به هرحال راننده ها قشر زخمت کشی هستند واحترام به انها در این نمایندگی دراولویت ماست.  

 

برای افزایش سهم بازار در منطقه خود چه اقداماتی انجام می دهید؟

شاهپور جدید یک قطب صنعتی بزرگ است که بنده با بازاریابی و ترویج و پیشنهاد اجناس با کیفیت شرکت رنا به سایر همکاران مشغول در این منطقه ،تاثیر بسزایی در افزایش سهم بازار در منطقه خود دارم .

برای تامین قطعات با مشکل مواجه هستید ؟

خوشبختانه در دوسه سال اخیر لوازم اصلی به وفور از طریق شرکت رنا فراهم شده است البته چند ماه اخیر به دلیل افزایش قیمت قطعات اصلی، مشتریان طالب قطعات  برند 2 شده اندکه شرکت رنا اخیرا این قطعات را در اختیار نمایندگان قرار داده که با استقبال زیادی مواجه شده است . 

با توجه به تنوع محصولات خودروی تجاری ، برای ماندن در سطح اول فروش قطعات چه پیشنهادهایی دارید ؟

اخیرا شرکت رنا قطعات با کیفیت داخلی سازی شده  را به سبد محصولات خود اضافه کرده است که با توجه به افزایش شدید قیمتها در ماههای اخیر ،مشتریان  از قطعات داخلی سازی شده  که قیمت و کیفیت مناسبی هم دارند استقبال می کنند بنده سعی می کنم که با ترویج این اجناس باعث صرفه جویی در هزینه های مشتری شوم .

چه انتظاراتی از شرکت خدمات فنی رنا دارید ؟

بنده از شرکت خدمات فنی رنا انتظار دارم که بسته بندی و هولوگرام قطعات را در دوره های کوتاه مدت عوض نکند تا ما مجبور نباشیم قطعات  را با بسته بندی جدید معرفی کنیم تا موجب سردرگمی مشتریان نشود . ضمنا شرکت می تواند با همکاری تولید کنندگان داخلی بعضی از قطعات فلزی بدنه کامیون را تولید و کاملا جایگزین قطعات اصلی نماید . خوشبختانه تولید کنندگان داخلی نسبت  به سالهای قبل از دستگاهها و تکنولوژی به روزتری استفاده می کنند که موجب فراهم شدن فرصتهای بی نظیر تولید میشود .

و حرف  آخر

با کمال  تشکر از مدیرعامل محترم رنا و تمامی عوامل دست اندرکار شرکت رنا که پشتیبان و حامی نمایندگانشان هستندو امیدوارم که با رویه خوبی که شرکت رنا در پیش گرفته است همگی شاهد موفقیتهای روزافزون این شرکت باشیم .

 بازگشت