بازگشت

گفتگو با آقای رضا طالبی نماینده فروشگاهی آبیک حمایت از تولید ملی برای نمایندگی ها هم سودآور بوده است

موضوع: اخبار داخلی رنااستان قزوین با توجه به موقیعیت جغرافیایی و واقع شدن در مسیر جاده ترانزیت، توانمندی بالایی در زمینه گسترش صنعت حمل و نقل دارد. این استان مسیر تردد کامیونهایی است که برای تکامل بخشیدن چرخه صنعت حمل بار از شرق به غرب کشور سفر میکنند. از این رو خدمت رسانی به خودروهای تجاری که در این مسیر عبور می کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. نمایندگی فروش قطعات محصولات سایپادیزل به مدیریت آقای رضا طالبی جهت ارائه قطعات اصلی به مشتریان در استان قزوین واقع شده است. ما هم به همین بهانه گفتگویی گرم داشتیم با اقای طالبی که شنیدن صحبت های ایشان خالی از لطف نیست.

 

لطفا از سابقه خودر درامر قطعات و خودرو سنگین بفرمایید؟

از دوران جوانی در فروشگاه لوازم یدکی پدر مشغول به فعالیت بوده ام،که در سال 1387 با جابه جایی فروشگاه به خارج از شهر اقدام به اخذ نمایندگی فروش قطعات شرکت رنا را کردم.

 

پایه و اساس کار شما در این فروشگاه در چیست؟

صداقت و تکریم مشتری . رمز موفقیت این فروشگاه در صداقت و تکریم مشتری و دادن جنس باکیفیت به دست مصرف کننده است. با توجه به شرایط بد اقتصادی این روزهای کشور همواره بنده سعی کرده ام که با مشتری حد الامکان مدارا کرده  به طوری که اجناس را به مشتری عرضه میکنیم مبلغ آنرا به صورت اقساط و با دریافت چک  دریافت می کنیم تا مشتری بتواند ماشین خود را راه انداخته و مشغول به کار شود.همچنین برای افزایش سهم بازار در منطقه خود بنده سعی کرده ام صداقت در کار داشته باشم و با عنایات مدیران شرکت رنا و حضور فیزیکی کارشناس فروش در منطقه و صحبت رو در رو با مکانیک های منطقه و معرفی برند رنا ، آنها قدم های مثبتی در این زمینه برداشته شده است.

 

در خريد و فروش قطعات يدكي تخصصي كار مي‌كنيد يا همه قطعات را عرضه مي‌كنيد؟

در مورد خرید و فروش قطعات این نمایندگی تقریبا تمامی قطعات را عرصه می کند چون در شهرستان یک فروشگاهی موفق است که تقریبا تمامی قطعات مورد نیاز مصرف کننده را موجود داشته باشد.در مورد تامین به موقع قطعات یدکی مورد نیاز مشتری، این نمایندگی همواره سعی براین داشته است اکثریت اقلام مورد نیاز را در انبار فروشگاه موجود داشته باشم. با توجه به تنوع خودروهای تجاری در کشور، شرکت خدمات فنی رنا و نمایندگی های محترم فروش و عاملیت همواره باید در سیانت از نام و برند رنا تلاش خود را کرده تا سابقه ی چندین ساله شرکت خدمات فنی رنا همچنان درخشان و پر افتخار باشد که خود این اتفاق باعث رونق کسب و کار نمایندگی های شرکت خواهد بود.

برای جلب رضایت مشتری که به این فروشگاه مراجعه می کنند چه میکنید؟

این نمایندگی برای جذب و حفظ مشتری همواره تلاش کرده که اولا مشتری دست خالی از این فروشگاه خارج نشود، یعنی اینکه همیشه جنس درانبار موجود باشد تا مشتری با خیال آسوده وارد فروشگاه میشود مطمئن باشد که دست خالی خارج نمی شود و حتی در صورت نبود جنس در فروشگاه در کمترین زمان آن قطعه برای خریدار فراهم گردد؛ دوما دادن قطعه با کیفیت به دست مصرف کننده؛ سوما صداقت گفتار و عمل.

برای تامین قطعات با مشکل مواجه هستید؟

از مشکلات پیش و روی نمایندگی ها برای تامین قطعات گاها نرسیدن به موقع جنس به شرکت رنا می باشد که این موضوع عوامل متعددی را شامل می شود که تحریم های پیش و روی کشور یکی از آن موارد است که مدیریت محترم شرکت و همکاران ایشان می تواند با سفارش گذاری به موقع قدری از این وقفه زمانی را جبران کند که البته مدیریت جدید و همکاران در این مدت کوتاه گذشته سعی خود را در این زمینه کرده اند باشد که انشاالله این استمرار دوام داشته باشد.

 

نظرتان در باره قطعات داخلی سازی شده چیست؟

در مورد قطعات داخلی سازی شده باید گفت از قدمهای مثبت شرکت بوده که توسط تیم مدیریتی جدید شرکت قابل ستایش است این کار علاوه بر حمایت از تولید ملی برای نمایندگی ها هم سودآور بوده است، ولی حرکت باید به سمت و سوی برود که این داخلی سازی انحصاری شرکت شود و قطعاتی را داخلی سازی کنند که برای اولین بار توسط شرکت ارائه شود.

 

یکی از مواردی که شرکت روی آن تاکید فراوان دارد استفاده از قطعات یدکی اصلی است . برای ترغیب مشتریان به استفاده از قطعات اصلی چه کار میکنید ؟

برای ترغیب مصرف کننده برای خرید کالای اصلی باید گفت که توضیح کامل و فنی در مورد عمل کرد قطعه اصلی و ضررهای که یک قطعه غیر اصلی می تواند به خودرو وارد کند از عوامل اصلی است که این کار نیاز به دانش فنی دارد که باید به مصرف کننده اطلاع رسانی کرد.

 

سخن آخر...

انتظار من از شرکت خدمات فنی رنا این است که برای نام و برند رنا تلاش کنند تا این نام در بین مصرف کنندگان قطعه پیش از پیش شناخنه شود و به نقطه ای برسد وقتی مصرف کننده بسته بندی رنا را مشاهده کرد با اطمینان خاطر قطعه رنایی را بخرد.حرف آخر اینکه من بنده اگر اعتباری در بازار دارم همه و همه را مدیون نام حاج سیف اله طالبی پدرم است که سالها زحمت کشیده در این عرصه و من همه چیزم را از ایشان دارم باشد که انشااله سایه ایشان سالیان سال بالای سر ما باشد.

 بازگشت