بازگشت

مدیرعامل خدمات فنی رنا: در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان از ظرفیت های قطعه سازان داخلی استفاده شده است

موضوع: اخبار داخلی رنا

به منظور افزایش رضایت مشتریان و گسترش سهم بازار قطعات یدکی، اقدامات مهم و موثری در جهت تامین مستمر و به موقع قطعات یدکی مورد نیاز انجام شده است.

به گزارش سایپانیوز؛ بابک منصوری مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا ضمن بیان مطلب فوق افزود: شرکت خدمات فنی رنا به عنوان متولی ارائه خدمات پس از فروش خودروهای سایپا دیزل، تأمین و تحویل به موقع قطعات یدکی را به عنوان یکی از اهداف مهم خود در زمینه بازرگانی تعریف کرده است و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با تأمین کنندگان، مشکلات موجود در این زمینه را به حداقل رسانده است.

وی ادامه داد: از اقدامات مهمی که می تواند موجب رونق صنعت خودرو به عنوان یک لوکوموتیو اقتصادی در کشور شود، داخلی سازی قطعات خودرو است. داخلی‌سازی قطعات خودرو فرآیند پیچیده‌ای است که به سادگی محقق نمی‌شود، اما قطعه‌سازان داخلی با همه این محدودیت‌ها به خوبی از عهده رسالت خود برآمده و به استواری به فعالیت خود در افزایش تولید قطعات داخلی پرداخته اند.

منصوری افزود: طی ماه های اخیر در راستای توسعه سهم بازار قطعات محصولات سایپا دیزل توانستیم برپایه توانمندی قطعه سازان داخلی برخی از قطعات خودروهای دانگ فنگ و فوتون را تولید و با نام تجاری رنا و با مزیت رقابتی در بازار عرضه کنیم البته تا رسیدن به حد مطلوب راه زیادی را درپیش داریم ولی با تلاش های صورت گرفته بسیاری از مشکلات موجود در آینده نزدیک مرتفع خواهد شد.

مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا گفت: توجه اكثر شركت هاي خدمات پس از فروش فقط به دوران گارانتي بوده و پس از اين دوره دارندگان محصولات به بيرون از شبكه نمايندگي ها مراجعه مي کنند . در این مسیر شرکت رنا در كنار برنامه هاي وفادارسازي طي دوره گارانتي، تمركز بر افزايش سهم بازار قطعات در دوران وارانتي را در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه سهم بالای خودروها در دوران خارج از گارانتی و عدم الزام آنها جهت مراجعه به شبکه نمایندگی ها موجب شده است تا توزيع قطعات استاندارد و مورد تائيد شركت هاي خودرو ساز با محوريت واسطه خدمات پس از فروش آن مغفول بماند گفت: از اين رو استراتژي جديد شركت خدمات فني رنا نفوذ در بازار قطعات مورد نياز با هدف افزايش رضايتمندي مشتريان تعيين شده است. در همین راستا تامين قطعات، از محورهاي مهم برنامه هاي توسعه اي رنا محسوب مي شود و به منظور كاهش خطرات ناشي از تحريم ها و جلوگيري از خروج ارز از كشور، استفاده از توانمندي قطعه سازان داخلي مورد توجه قرار گرفته است. بر همین اساس شناسايي توان قطعه سازان داخلي (OEM)، باعث بهره وری و هم افزایی و جلوگیری از خروج شده است.

منصوری تشریح کرد: با توجه به نياز مشتريان به قطعات موتور، گيربكس و اكسل خودروهاي توليدي سايپا ديزل در دوران وارانتي، اين دسته از قطعات در اولويت تامين و داخلي سازي قطعات قرار دارد و طی چند ماه اخیر موفق شدیم قطعات اصلی موتور و گیربکس از قبیل سوپاپ، یاتاقان، بوش، شاتون، پیستون، رادیاتور، فن پروانه و انواع فیلترجات را داخلی سازی کنیم. این امر ضمن افزایش رضایت مشتری باعث به گردش درآمدن چرخه صنعت و همچنین درآمدزایی برای شرکت خدمات فنی رنا شده است.

مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا افزود: با ایجاد سازمان تحقیقات بازار درسطح کشور نیازهای  مشتریان را مورد بررسی قرار می دهیم و با شناسایی ظرفیت هر استان، نسبت به توزیع قطعات اقدام می کنیم.

وی در خصوص افزایش سهم بازار گفت: در این راستا اقداماتی چون برندسازی که یکی از اقدامات مهم و اساسی در راه اندازی، مدیریت و توسعه کسب و کار است صورت گرفته است.

 
 


بازگشت