بازگشت

گفتگو با آقای زارعی مدیر نمایندگی 734 سبزوار داخلی‌سازی یکی از ابزارهای حمایت از تولید داخل است

موضوع: اخبار داخلی رناحضور نمايندگي‌هاي ارائه خدمات پس از فروش رنا در جاده‌ها و شريانهاي اصلي و اقتصادي كشور، براي آنهايي كه مي‌خواهند با خيال راحت روزها و شب‌ها را در جاده‌ها سپري كنند تا به مقصد برسند و خدمات با كيفيت و قطعات اصلي را استفاده كنند مايه آرامش رانندگان است. اين مطالب را يكي از مشترياني مي‌گويد كه براي دريافت خدمات به نمايندگي رنا در سبزوار مراجعه كرده است. سبزواریکی از شهرهای بزرگ استان خراسان رضوی است که در غرب خراسان و در شمال شرق ایران قرار دارد. مشتریان محصولات سایپادیزل به سمت شرق کشور در سفر هستند و  نیاز به ارائه خدمات پس از فروش دارند باید به نمایندگی آقای زارعی در سبزوار مراجعه کنند. به همین منظور گفتگویی با آقای زارعی مدیر نمایندگی در سبزوار انجام داده ایم.

لطفا از سابقه خود در امر خدمات پس از فروش برایمان بگویید؟

قبل از افتتاح نمایندگی شرکت خدمات فنی رنا، در زمینه فروش و خدمات پس از فروش خودرو های سنگین فعالیت می نمودیم. به طوری که نمایندگی های کاریزان خودرو،ایران خودرودیزل وگواه را داشته ام و آشنایی کامل به خودروهای سنگین دارم.

رمز موفقیت در اصول مشتری مداری و راضی نکه داشتن مشتری در چیست؟

مراقبت از مشتری و ارتباط درست برقرار کردن با مشتری کلید موفقیت است

مشتري را چطور راضي نگه مي‌داريد؟

در تمام مدتي كه با مشتري سر و كار داشته‌ام، سعي كرده‌ام با او صادقانه رفتار كنم. رفتار صادقانه با مشتري موحب رضايت او مي‌شود. اين نكته را هم به كاركنان نمايندگي يادآوري كرده‌ام تا در كار خود صادقانه رفتار كنند. وقتي مشتري راستي و درستي را در كار ببيند، وفادار مي‌شود. علاوه بر اين، از نيروهاي متخصص و با تجربه در ارائه خدمات استفاده مي‌كنيم كه اين هم عامل موثري در راضي نگهداشتن مشتري است. ضمن اينكه هميشه تلاش مي‌كنيم كه مشتري به هيچ وجه در نمايندگي معطل نماند. به همين خاطر كار او را در كوتاهترين زمان انجام مي‌دهيم چون مي‌دانيم كه زمان براي راننده ارزشمند است و بايد بار خود را به موقع به مقصد برساند.

برای افزایش سهم بازار در منطقه خود چه اقداماتی انجام می دهید؟

به علت رکود، نمایندگی ها می بایست به فروش تجاری روی آورند. ما هم با شناسایی نقاط قوت و ضعف منطقه خود در صدد هستیم تا بتوانیم در منطقه خود فعالیت بیشتری داشته باشند. همچنین فروش با شرایط ویژه را در دستور کار قرار داده ایم تا بتوانیم سهم بازار را افزایش دهیم.

 

چه خدماتی به مشتریان ارائه می دهید؟

يكي از موارد اصلي رضايتمندي مشتريان ارائه خدمات با كيفيت مي باشد . قطعا اگر كيفيت خدمات بد باشد مشتري براي بار دوم به ما مراجعه نمي‌كند. به همين خاطر براي اينكه مشتري از ما راضي باشد در ساعات غير كاري هم خدمات ارائه مي‌دهيم. ارائه خدمات در تمام ساعاتهای شبانه روزی، ارائه سرویسهای گارانتی وارائه بسته های تبلیغاتی به مشتریان از اقداماتی هستند که ما در این نمایندگی انجام می دهیم.علاوه بر اين از تجهيزات مناسب و به روز براي ارائه خدمات بهره مي‌بريم تا عيب و نقصي در كار وجود نداشته باشد. به آموزش كاركنان هم بها مي‌دهيم و حضور در كلاس‌هاي آموزش فني عامل موثري در ارتقاء سطح خدمات اين نمايندگي بوده است. همچنین برای بالا بردن رضایت مشتری کارواش رایگان و تست دیاگ رایگان برای آنها در نظر گرفته ایم.

ركن اساسي ارائه خدمات به مردم را در چه مي‌دانيد؟

رفتار شایسته و صداقت در عملکرد حرف اول و آخر را در كار خدمات مي‌زند. اگر كار نماينده درست باشد و رفتارش با مشتري بر مبناي صداقت باشد، مشتري حتي از كيلومترها دورتر، براي دريافت خدمات به او مراجعه مي‌كند به شرطي كه مشكل مشتري حل شود. اگر قبول داشته باشيم كه هميشه حق با مشتري است، گفتن ايرادها از طرف مشتري باعث پيشرفت كار مي‌شود و غير از اين نيست. در تمام اين سالها كه با مشتري در ارتباط بوده‌ام، به اين نتيجه رسيده‌ام كه وقتي مشتري ايراد ما را مي‌گويد، نبايد ناراحت شويم و بايد آن را برطرف كنيم. در واقع رفتار صادقانه با مشتری تضمين كننده موفقيت‌هاي بعدي است.

نظرتان در باره قطعات داخلی سازی شده چیست؟

داخلی‌سازی یکی از ابزارهای حمایت از تولید داخل است که به‌موجب آن خودروسازان و شرکت های خدمات پس از فروش ملزم به استفاده از قطعات ساخت داخل می‌شوند. همچنین استفاده از این قطعات مقرون به صرفه می باشد به شرطی که شرکت در ارائه گارانتی درست کوشا باشد. شرکت می بایست بازار هدف را در شناسایی قطعات و درخواست مشتری را از طریق نمایندگی هر منطقه بررسی کند و با ارائه قطعات با توجه به نیاز مشتریان سهم بازار را افزایش داد.

اوضاع کسب و کار در این نمایندگی چطور است؟

در زمینه فروش خودرو که باید عرض کنم فروش خودرو از سال قبل تعطیل بوده و خواهان یکسان سازی قیمت ها می باشیم. با وجود مالیات برارزش افزوده وارائه فاکتور به دارایی نمایندگی ها توان رقابت با همکاران آزاد خودرا کمتر در این بازار دیده و دائم با اداراتی همچون دارایی .شهرداری وتامین اجتماعی و استاندارد درگیرند. ما در حال حاضر کمتر از 5 خودرو پذیرش داریم که علت آن بالا بودن قیمت های قطعات در نمایندگی ، زمان بر بودن سلسله مراتب پذیرش و نوسان بازار می باشد.

در مورد نگه داشت نیروی انسانی چه برنامه هایی دارید؟

در این نمایندگی نظام انگیزشی اجرا می شود و برنامه های تشویق و تنبیه برای پرسنا در نظر گرفته می شود. همچنین شرکت با برگزاری دوره های آموزشی برای همکاران کمک شایانی در این زمینه به ما میب کند البته از شرکت تقاضا داریم گواهینامه آموزشی را به پرسنل نمایندگی تحویل ندهند

 و سخن آخر..

 جا دارد تشکر و قدردانی  خود را بابت خودکفایی نمودن قطعات وکمک و همکاری و درک کردن نمایندگی ها در این شرایط اقتصادی وایجاد فضای تعامل و همفکری فی مابین شرکت ونمایندگیها از مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا ابراز نمایم.

 

 بازگشت