بازگشت

تامین به موقع قطعات در گرو سفارش گذاری صحیح

موضوع: اخبار داخلی رنا

سفارش گذاری بصورت یکپارچه و هماهنگ ، موجبات بهبود عملکرد سازمان ، ارتقاء سطح رضایت مشتری ، بالا بردن کیفیت و سرعت ارائه خدمات، صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه ها را فراهم می سازد .

به گزارش ارتباطات؛ سعید کیانی سرپرست مدیریت برنامه‌ریزی و انبارهای شرکت خدمات فنی رنا ضمن بیان مطلب فوق افزود: تامین به موقع قطعات در سازمان های خدمات پس از فروش در گرو سفارش گذاری صحیح  می‌باشد چرا که ارائه سرویس مطلوب تنها در موضوعاتی از قبیل منابع انسانی ، دانش، تخصص و منابع مالی نمی باشد و اگر تامین قطعات یدکی به درستی انجام نپذیرد روند سرویس دهی به مشتری با اخلال همراه بوده و این خود بستر نارضایتی را بوجود می آورد .

وی ادامه داد: برای رسیدن به سطح مطلوب و تصمیم گیری صحیح در خصوص تامین قطعات و مدیریت درست منابع و جلوگیری از دپوی بی دلیل قطعات یدکی در انبار ، سفارش گذاری بر اساس استراتژی شرکت و بر مبنای لیست قطعات مورد نیاز و همچنین تفکیک دسته قطعات محصولات سایپادیزل صورت می پذیرد.

کیانی تشریح کرد: در سالهای اخیر با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رونق و جهش تولید و استراتژی شرکت، قطعات را با استفاده از پتانسیل و ظرفیت قطعه سازان داخلی تامین کردیم که استفاده از قطعات داخلی با کیفیت و با قیمت مناسبتر از نمونه خارجی مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. از این رو در صدد هستیم  برنامه ریزی و سفارش گذاری قطعات برای سال آتی را از شرکت های داخلی به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

سرپرست مدیریت برنامه‌ریزی و انبارهای شرکت خدمات فنی رنا در پایان از بهبود شرایط نگهداری و مدیریت موجودی کالا خبر داد و گفت: قطعات یدکی موجود در انبارها بخش عمده ای از دارایی های شرکت را تشکیل می دهند از این رو حفظ و مدیریت نگهداری آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 بازگشت