بازگشت

با حضور معاون مدیرکل محیط زیست شهر تهران صورت گرفت؛ بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی در شرکت خدمات فنی رنا

موضوع: اخبار داخلی رنا

به گزارش روابط عمومی؛ همزمان با 29 دی ماه روز هوای پاک طی مراسمی با حضور معاون مدیرکل و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی در شرکت خدمات فنی رنا افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

در حاشیه این مراسم حمید رزمجو مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا گفت: در حال حاضر حفظ و حراست از محیط زیست یک وظیفه همگانی است که متاسفانه از آن غافل شده ایم. استفاده بی رویه از منابع و آسیب هایی که بشر امروزی به محیط زیست وارد کرده تقریبا غیر قابل جبران می باشد و اگر اقدام عاجلی در این خصوص صورت نگیرد در آینده دچار یک فاجعه زیست محیطی خواهیم شد.

وی با اشاره به برداشت‌های بی رویه از منابع و ذخایر آب های زیرزمینی به علاوه آلوده کردن آبهای زیرزمینی را فاجعه زیست محیطی خواند و آن را خطری برای نسل آینده عنوان نمودند و خواستار کنترل و نظارت دقیق سازمان‌های مربوطه از جمله سازمان حفظ و حراست محیط زیست شدند و عنوان کردند اقداماتی از قبیل احداث سپتیک کار بسیار کوچکی می باشد که جز وظایف ذاتی ما هست و می بایست بر حسب نیاز و در اندازه های متفاوت نیز اجرا گردد و بر این منوال نظارتهای دقیق تری نیز باید اعمال گردد.

مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا در ادامه از زحمات همکاران سازمان حفاظت از محیط زیست که زحمات بسیار زیادی را می کشند به صورت ویژه تقدیر و تشکر کردند.

در ادامه مهندس روشنی معاون مدیرکل و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در شرکت خدمات فنی رنا گفت: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است چرا که 95 در صد از محیط زیست دنیا در اختیار انسان است و سازمان محیط زیست به تنهایی و بدون مشارکت همگانی قادر به حفاظت از آن نیست.

وی ضمن اشاره به اصل توسعه پایدار گفت: باید یک تعادل بین اقتصاد، رفاه اجتماعی و محیط زیست ایجاد شود که این مهم با ورود صنعت و مردم امکان پذیر است.

معاون مدیرکل و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ادامه داد : مشکلات محیط زیست در سطح ملی و جهانی است  و حفاظت از آن مرز و بوم ندارد و با توجه به اینکه منابع در اختیار بسیار محدود و نیازها نامحدود می باشد در آینده با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد.

گفتنی است تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی شرکت خدمات فنی رنا در مساحتی به متراژ 30 متر مربع قابلیت تصفیه فاضلاب در حجم 20 مترمکعب در شبانه روز را داشته و پس از حذف کلیه آلاینده ها با رعایت استانداردهای محیط زیستی آماده ورود به چاه جذبی می باشد.

 بازگشت