کد,کدرهگیری,سامانه, جامع,تجارت

ثبت کد رهگيري در سامانه جامع تجارت

1401/06/17 / توسط روابط عمومی رنا

به گزارش روابط عمومی، یکی از اصلی ترین و مهم ترین اهدافی که شناسه اصالت قطعات خودرو دنبال می کند، جلوگیری از قاچاق و بی کیفیت قطعات خودرو  می باشد.

سعید کیانی مدیر پروژه اخذ  شناسه وکد رهگیری از ثبت نقش شرکت خدمات فنی رنا به عنوان صاحب برند و اخذ 3.000 شناسه کالا و 140.000 کد رهگیری در سامانه جامع تجارت با استفاده از امکانات داخلی شرکت خبر داد و گفت: ثبت 100 درصدی اطلاعات شناسه کالاهای اعلام شده از سوی وزارت صمت در سامانه جامع تجارت، این اطمینان را به خریداران قطعات در حوزه خودرو های تجاری سنگین  می دهد که  شناسه اصالت برای خریداران یک امتیاز بزرگ و تاثیر بسزایی در سلامت خودرو  به حساب می آید.

وی افزود: به منظور مقابله با جلوگیری از قاچاق قطعات، دولت قوانین و مقررات متعددی را وضع نموده که یکی از این مقررات، لزوم دریافت شناسه وکد رهگیری کالا است که تولیدکنندگان و واردکنندگان قطعات خودرو نیز باید برای دریافت و نصب شناسه اصالت محصولات خود اقدام نمایند تا مشمول ضمانت اجراهای قانونی نشوند.

مدیر پروژه ثبت کد شناسه در ادامه گفت: شناسه اصالت قطعات نقش بسیار مهمی برای مشتریان محصولات سایپا دیزل ایفا می کند که مشتری به محض مشاهده شناسه موجود بر روی قطعات می تواند از اصالت قطعه اطمینان حاصل نماید.

 وی تشریح کرد: شناسه اصالت قطعات خودرو یا همان شناسه وکد رهگیری، یک کد 13 رقمی است که برای قطعات خودروی تولیدی یا وارداتی و برای هر قطعه ای، به طور جداگانه و اختصاصی، صادر می گردد.

کیانی در پایان اعلام نمود: قطعات اصلی با شناسه اصالت کالا در سطح شبکه  نمایندگی های رنا قابل عرضه می باشد.