آشنايي با بسته بندي قطعات يدكي شركت خدمات فني رنا

مقدمه

ابداع بسته بندي زيبا و جذاب يكي از روشهاي موثر براي برقراري ارتباط با مشتري و فروش قطعات يدكي در بازار مي باشد.صاحب نظران موفقيت يك بسته بندي را وجه تمايز آن نسبت به بسته بندي سايربرند هاي مشابه تعريف نموده و رسيدن به اين خواسته ، جز با طراحي دقيق و هوشمندانه ميسر نخواهد بود. براي طراحي زيبا و كارا ، نه تنها تمام موارد طراحي نظير اندازه ، حجم ، رنگ ، تصوير ، حفظ سلامت محصول و ... بايد رعايت گردد بلكه اين موارد مي بايستي مرتبط با هويت و معرفي پيام هاي نهفته در بسته بندي نيز مي باشد تا در نهايت بسته اي زيبا و درخور توجه توليد گردد. در بازار لوازم يدكي خودرو ، بسته بندي به عنوان يكي از مهمترين بخش قطعات يدكي ، با جلب توجه مشتريان ، آنها را درگير و متوجه خود نموده و به برند ارزش بيشتري مي بخشد. اين موضوع بوسيله تركيبات مواد ، شكل ، گرافيك و طراحي هاي مختلف ، رنگ و... صورت مي پذيرد.

تعاريف بسته بندي

در ادبيات موضوعي ، تعاريف گوناگوني ( از ساده و نظري تا پيچيده و عملكردي) در ارتباط با بسته بندي ارائه گرديده است.

در يك تعريف ساده ، بسته بندي را مي توان به عنوان عناصر بيروني محصول تعريف نمود، ويژگي هايي كه با محصولات مرتبط بوده اما به عنوان بخشي از خود محصول تلقي نمي گردد.

بسته بندي محفظه اي براي محصول مي باشد، كه در  برگيرنده ظاهري فيزيكي محفظه و موارد مورد استفاده در آن از قبيل رنگ ، شكل ، ليبل ، مواد ، طراحي و ... مي باشد.

در بازار لوازم يدكي خودرو ، بسته بندي ها به عنوان يكي از مهمترين بخش قطعات يدكي ، با جلب توجه مشتريان بسمت خود، آنها را درگير خود نموده و به برند اقلام يدكي ارزش بيشتري مي بخشد. اين موضوع بوسيله تركيبات مواد ، شكل ، گرافيك و طراحي هاي مختلف ، رنگ و ... صورت مي پذيرد.

بسته بندي قطعات يدكي شركت خدمات فني رنا

قطعات اصلي خودروهاي توليدي شركت سايپا ديزل ( ولوو، كاوه ، البرز ، الوند ، ميدلام،یوتانگ ) با بسته بندي رنا بهمراه ليبل هولوگرام توزيع مي گردد. قطعات يدكي شركت خدمات فني رنا در 4 نوع بسته بندي كارتن ، نايلون ، شرينک و اسكين به مشتری ارائه می گردد .

  1. کارتن

بسته بندی کارتن طراحی مرحله سوم(جدید) :

مهمترين مشخصات بسته بندي قطعات رنا عبارتند از :

  • داراي رنگ آبي مي باشد.
  • داراي ليبل و هولوگرام نصب شده بر روي بسته بندي شامل کد قطعه ، شرح قطعه و ... .

 

بسته بندی کارتن طراحی مرحله دوم :

بسته بندی کارتن طرح این مرحله با چهار رنگ ( بنفش پررنگ , بنفش کم رنگ , سفید و قهوه ای ) استفاده شده است

قطعات ولوو :

بسته بندی قطعات ولوو در طرح جدید به رنگ بنفش پررنگ و سفید می باشد که کلمه ولوو به صورت انگلیسی داخل بنفش پررنگ و و آرم و کلمه رنا بصورت انگلیسی داخل رنگ سفید درج شده است .

قطعات آسیائی :

 بسته بندی قطعات آسیائی در طرح جدید به رنگ بنفش پررنگ , بنفش کم رنگ و سفید می باشد که آرم و کلمه رنا بصورت انگلیسی داخل بنفش پررنگ و کلمات فوتون , دانگ فنگ و یوتانگ داخل بنفش کم رنگ درج شده است .

 

قطعات مشترک

برای استفاده مشترک کلیه قطعات آسیائی و اروپائی می توان از کارتن قهوه ای با آرم و نوشته ای فارسی ( شرکت خدمات فنی رنا ( سهامی خاص ) ) استفاده نمود .

بسته بندی کارتن طراحی مرحله اول :

قطعات ولوو، رنو، دانگ فنگ، فوتون،یوتانگ :

بسته بندی قطعات در این طرح به رنگ آبی و سفید بوده است که آرم و کلمه ولوو، رنو، دانگ فنگ، فوتون،یوتانگ به انگلیسی داخل رنگ سفید و آرم و کلمه رنا به انگلیسی داخل رنگ آبی درج شده است .

  1. نایلون

بسته یندی قطعات بصورت نایلون به این صورت می باشد که آرم و نوشته ای فارسی ( شرکت خدمات فنی رنا ( سهامی خاص ) ) و کلمه ولوو و رنو به انگلیسی برای قطعات اروپائی و کلمه فوتون و دانگ فنگ به انگلیسی برای قطعات آسیائی برروی نایلون درج شده است .

  1. شرینک

بسته بندی کلیه ای  قطعات ( آسیائی و اروپائی ) بصورت شرینک به این صورت می باشد که آرم و کلمه رنا , ولوو , رنو , دانگ فنگ , یوتانگ و فوتون با نوشته ای انگلیسی بر روی نایلون مخصوص شرینک درج شده است .

نایاون طرح جدید شرینک به صورت خطهای مورب و نوشته های آبی(RENA وآرم جدید شرکت خدمات فنی رنا) ارائه میگردد.

  1. اسکین

بسته بندی قطعات به صورت اسکین به شرح ذیل می باشد .

کلیه قطعات با نایلون مخصوص شرینک و شیت سه لایه با مشخصات ذیل اسکین و بسته بندی میگردد .

شیت سه لایه اسکین قطعات به رنگ آبی و سفید بوده است که آرم و کلمه ولوو، رنو، دانگ فنگ، فوتون، یوتانگ به انگلیسی داخل رنگ سفید و آرم و کلمه رنا به انگلیسی داخل رنگ آبی درج شده است .

لیبل و هولوگرام

لیبل

استفاده از لیبل به دو صورت می باشد .

1-مشخصات قطعات :

این لیبل به دو رنگ آبی ( دور تا دور لیبل ) و رنگ سفید می باشد که آرم و نوشته ( شرکت خدمات فنی رنا ) به فارسی وجلمه ORIGINAL PARTS در بالای و اطراف لیبل به صورت آشکار و پنهان در داخل رنگ آبی درج شده است .

و مشخصات قطعات که داخل رنگ سفید درج می شود 1- کد قطعه 2- نام قطعه 3- تعداد بسته بندی 4- نوع خودرو 5- تاریخ بسته بندی قید شده است .

2-درج توجه :

در پائین بعضی از کارتن ها کلمه توجه درج شده است که اطلاعات ذیل ارائه میشود .

مشتری گرامی

لطفاً در هنگام خرید از سالم بودن برچسب ( لیبل ) و هولوگرام اطمینان حاصل فرمایید .

هدف ما جلب رضایت شماست.

هولوگرام

هولوگرامهای که از اول بهمن ماه سال 93 مورد استفاده قرار می گیرد شامل دو رنگ می باشد که رنگ آبی برای محصولات اروپائی و رنگ بنفش برای محصولات آسیائی مورد بهره برداری قرار میگیرد .

تمام قطعات توزيع شده از سوي خدمات فني رنا  داراي استاندارد و سطح كيفي مورد تاييد خودروساز بوده و مشتريان گرامي مي توانند قطعات اصلي را از شبكه توزيع خدمات فني رنا در سراسر كشور با قيمت هاي يكسان تهيه نموده و در ازاي خريد، از فروشنده فاكتور رسمي دريافت نمايند. به منظور اطمينان مشتريان از صحت شبكه توزيع، ليست نمايندگي ها و عاملين فروش قطعات در سايت خدمات فني رنا به نشاني www.rena.irقابل مشاهده مي باشد.