رونق تامين قطعات يدکي در شرکت خدمات فني رنا

1402/07/19 / توسط روابط عمومی رنا

به گزارش روابط عمومی: به منظور افزایش رضایت مشتریان و گسترش سهم بازار قطعات یدکی، اقدامات مهم و موثری در جهت تامین مستمر و به موقع قطعات یدکی مورد نیاز انجام شده است.

فرهاد قیاسی رئیس خرید خارجی ضمن بیان مطلب فوق افزود: شرکت خدمات فنی رنا به عنوان ارائه دهنده خدمات پس از فروش خودروهای تجاری گروه سایپا در جهت دستیابی به اهداف کلان سازمان و در راستای کسب رضایت حداکثری ذینفعان به ویژه رانندگان زحمت کش حمل و نقل جاده ای کشور، موفق به تامین انواع قطعات یدکی خودروهای تجاری گردیده و در ۶ ماه ابتدایی سال جاری با واردات قطعات یدکی از شرکای تجاری همچون ولوو، دانگ فنگ، فوتون، رکورد تامین قطعات نسبت به چند سال گذشته شکسته شد.

وی در ادامه تشریح کرد: در همین راستا با مذاکرات و مکاتبات متعدد با شرکت ولوو تراکس، روند تامین قطعات از این شریک تجاری قدیمی گروه سایپا با وجود موانع خارجی سرعت بخشیده شد. همچنین در تامین قطعات دانگ فنگ فوتون، علیرغم مشکلات تامین ارز، تغییر مکرر قوانین و تعرفه گذاری و لزوم اخذ مجوزات قانونی از دفاتر تخصصی و ... جهش قابل ملاحظه ای داشته ایم.

 همچنین محمد مهدی جعفری رئیس خرید داخلی با اشاره به هدف گذاری فزاینده سال جاری گفت: با توجه به سیاست های کلی شرکت و حمایت از تولید داخلی، شناسائی تامین کنندگان خوشنام و توانمند همچون سال گذشته از اولویت های این اداره قرار دارد.

 وی در ادامه افزود: تامین انواع روانکار، فیلتر و قطعات داخلی‌سازی شده همچون سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و مطابق با برنامه ابلاغی سازمان حجم گسترده‌ای از نیاز شبکه نمایندگی‌های سراسر کشور تامین گردیدکه نسبت به شش ماه سال 1402 تقریبا معادل کل سال 1401 تامین صورت پذیرفته است.

 همچنین برنامه برند مشترک با تامین کنندگان و سازندگان معتبر در حوزه انواع روانکار، فیلتر جات و لنت و قطعات مهم انواع کشنده و کامیونت به خوبی پیش رفته و به بازار مصرف نمایندگی‌های خدماتی و فروشگاهی عرضه شده است.

جعفری در پایان تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت های شرکت های داخلی و به منظور تامین قطعات با کیفیت و با قیمت های رقابتی و توسعه فروش قطعات تجاری به طور جدی در شش ماهه دوم پیگیری و اجرا خواهد شد و به موازات،  قطعات داخلی سازی شده نیز روانه بازار شده تا مشتریان شرکت به نحو مطلوب از آن بهره مند گردند.